Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu

BOŻE NARODZENIE A.D. 2016

Boże Narodzenie. – Śpiewa się: venite, venite… – Chodźmy, bo On już się narodził. A gdy zobaczysz, jak Maryja i Józef opiekują się Dzieciątkiem, odważę się zasugerować ci: spoglądaj na Nie znowu, spoglądaj bez przerwy. (Kuźnia, 549)

BN2016baner

Ogłoszono dekret cesarza Augusta, nakazujący spis ludności całego imperium. Każdy więc musi udać się do miasta swoich przodków. A ponieważ Józef pochodzi z domu i rodu Dawida, dlatego zdąża z Dziewicą Maryją z Nazaretu do miasta króla Dawida, Betlejem w Judei (Łk 2,1-5).

I w Betlejem przychodzi na świat nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus! Nie ma dla Niego miejsca w gospodzie; rodzi się w stajni. A Matka Jego owija Go w pieluszki i kładzie w żłobie (Łk 2,7).

Zimno. Ubogo. Jestem małym sługą Józefa. Jaki dobry jest Józef! Traktuje mnie jak syna. Wybacza mi nawet, gdy biorę Dzieciątko na ręce i godzinami powtarzam Mu słowa pełne słodyczy i tkliwości…!

I całuję Go – ucałuj Go również! I tańczę Mu, śpiewam Mu i nazywam Go Królem, Miłością, moim Bogiem, moim Jedynym, moim Wszystkim…! Jak śliczne jest Dzieciątko… i jakże krótka jest ta dziesiątka! (Różaniec święty, 3. tajemnica radosna) Św. Josemaria Escriva de Balaguer

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ OBFITOŚCI ŁASK PAŃSKICH W NOWYM ROKU 2017

WSZYSTKIM BARCIOM KURKOWYM I ICH RODZINOM

ORAZ NASZYM SYMPATYKOM

życzy:

Rada Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu

Radom. Boże Narodzenie A.D. 2016

the-nativity-story-original

obraz

obrazz