Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu

VII Radomski Król Kurkowy – Strzelanie Królewskie 02.06.2018

Strzelanie Królewskie A.D. 2018 Bractwa Kurkowego Św. Sebastiana w Radomiu – dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Rok 2018 to rok niezwykle ważnych rocznic i wydarzeń:

  1. 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
  2. 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II
  3. Referendum konsultacyjne ws. nowej Konstytucji RP
  4. Wybory do samorządów lokalnych

 

W związku z ww. wydarzeniami w przestrzeni publicznej będzie się toczyć pogłębiona refleksja nad naszą tożsamością i wartościami, których zachowanie pozwoliło odzyskać Polsce niepodległość. Refleksja ta powinna służyć do wyciągnięcia wniosków i jasnego określenia fundamentów, na których będziemy budować przyszłość Naszej Ojczyzny.

Widocznym znakiem i pamiątką, które będziemy chcieli zachować dla potomnych, będzie ustanowienie przez Bractwo, autonomicznego i dziedzicznego odznaczenia pod nazwą Order Gloria Patriae, dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Order Gloria Patriae przyznawany będzie na mocy statutu orderu, osobom fizycznym lub prawnym jako wyróżnienie za wybitne zasługi w krzewieniu postaw patriotycznych oraz tradycji narodowych.

Również podczas naszego VII strzelania królewskiego, po raz pierwszy i na stałe, jedno ze strzelań otwartych, organizowane będzie o laur Gloria Patriae, z którego dochód przeznaczany będzie na bracką pomoc OC Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Program:

  1. Strzelanie Królewskie o tytuł VII Radomskiego Króla Kurkowego A.D. 2018
  2. Strzelanie o karabelę Hetmana Stanisława Żółkiewskiego A.D. 2018 (wymagana dodatkowa opłata za udział w tym strzelaniu dla członków Bractwa oraz osób spoza radomskiego Bractwa 100 pln)
  3. Strzelanie Grand Prix A.D. 2018
  4. Strzelanie o Lilie św. KazimierzaA.D. 2018
  5. Strzelanie o laur Gloria Patriae A.D. 2018 (wymagana dodatkowa opłata za udział w tym strzelaniu dla wszystkich strzelających – 50 pln, z którego dochód przeznaczany będzie na bracką pomoc OC Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP)

 

Termin: 02.06.2018, godz. 10.00 – 14.00
Miejsce: Strzelnica PZŁ w Piastowie k. Radomia

Kontakt w sprawach organizacyjnych i udziału w VII Strzelaniu Królewskim: Kazimierz Ciszek tel. 602 650 374 lub kciszek@wp.pl

Dołącz do wydarzenia na FB: TUTAJ