Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu

Marsz dla Życia i Rodziny – Radom 15.05/2016

„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju.

Program:

15.00 – Msza św. w kościele św. Jana (fara) ul. Rwańska

16.15 – Rozpoczęcie marszu. Przemarsz od kościoła farnego ulicami: Rwańską i Żeromskiego do placu przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

17.00 – Finał marszu przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

– Atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne.

– Koncert zespołu „Big Band” z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

– Ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego, wręczenie nagród.

18.15 – Koncert zespołu „Za Nim Uwielbienie”.

Marsze dla Życia i Rodziny to publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Marsze odbędą się w ponad 120 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W trakcie tegorocznej edycji, szczególny nacisk zostanie położony na kwestię ochrony życia nienarodzonych dzieci.

marszdlazyciaradom2016

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny zbiegają się w czasie z inicjatywą ustawodawczą na rzecz zapewnienia pełnej ochrony życia ludzkiego. Dlatego w trakcie Marszów będą zbierane podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem.

Zob. więcej na temat marszu: TUTAJ