Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu

Krasiczyńskie Dni Staropolskiego Obyczaju – Sylwester 2016/2017

Fundacja pro Arte et Historia wspólnie z Towarzystwem Rycerskim Braci Kurkowych oraz Instytutem Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego organizują na przełomie roku barwne i niezwykłe wydarzenie zatytułowane Krasiczyńskimi Dniami Staropolskiego Obyczaju, których kulminacyjnym punktem będzie Wielki Sarmacki Bal Sylwestrowy AD 2016/2017 na Zamku Xsiążąt Sapiehów pod Przemyślem.

krasiczyn

Program sylwestrowo – noworocznego pobytu w Krasiczynie w terminie od 29 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 obejmuje bardzo bogaty program, na który składają się między innymi: Kulig Szlachecki i Pańska Watra na dziedzińcu zamkowym. Niezwykła część uroczystości w piątek 30. grudnia to Wieczór Tradycji Magnackich z Pontyfikalną Celebrą Dziękczynno – Przebłagalną za rok Pański 2016 w Kaplicy Zamkowej oraz Bożonarodzeniową Kantyczką Braci Kurkowych, po której rozpoczną się Herbowe Harce Biesiadne Panów Braci w sali rycerskiej i pokaz tańca towarzyskiego oraz nocne zwiedzanie zamku z kamerdynerem.

W sobotę 31. grudnia zaplanowany jest Wielki Sarmacki Bal Sylwestrowy (polonez z figurami, wybór Królowej i Króla Balu, orkiestra, kolacja, wykwintne menu przez całą noc zakończone podkurkiem). W trakcie balu zostanie powitany Nowy Rok na dziedzińcu zamkowym. Odbędzie się także pokaz fajerwerków oraz padną salwy armatnie Baonu Reprezentacyjnego Artylerii Czarnoprochowej Bractwa Kurkowego.

W Nowy Rok Krasiczyńskie Dni Staropolskiego Obyczaju zakończy Msza św. Noworoczna w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Dostojni Goście – Bracia Kurkowi, Oficerowie i Kawalerowie Orderów tradycyjnie proszeni są o udział w wybranych punktach programu w swych staropolskich kontuszach, mundurach i w gali orderowej.

Przewidziany jest udział około 200 gości z całego kraju. Liczba miejsc jest wprawdzie limitowana, ale zainteresowani uzyskaniem bliższych informacji i ewentualnym udziałem w tym jedynym, w swoim rodzaju przedsięwzięciu, mogą kierować zapytania w sprawie Krasiczyńskich Dni Staropolskiego Obyczaju na adres e-mail: instytut@2com.pl

Zob. relację z sarmackiego balu sylwestrowego 2015