Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu

Bractwo św. Sebastiana na poświęceniu kaplicy w Pawłowie

W niedzielę (19.06/2016) odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionej, zabytkowej kapliczki w Pawłowie. W uroczystościach uczestniczyło Bractwo Kurkowe św. Sebastiana w Radomiu.

DPP_0001

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.45. Kapliczkę poświęcił ksiądz arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, który pochodzi z Szydłowca. Zabytkowy obiekt znajduje się kilkaset metrów od miejscowego kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, parafianie, przedstawiciele Rycerzy Kolumba z Suchedniowa w powiecie skarżyskim, Bractwa Kurkowego z Radomia, miejscowi strażacy, zespół ludowy, dzieci, młodzież, całe rodziny. Przybyli także lokalni władze na czele ze starostą powiatu szydłowieckiego Włodzimierzem Górlickim.

DPP_0004

Zgromadzeni wierni modlili się najpierw przy kapliczce, następnie wraz z procesją przeszli do świątyni. Tu w samo południe rozpoczęła się msza święta. Gospodarz parafii, proboszcz Artur Fura przyznał, że uroczystość ta była wielkim wydarzeniem w dziejach wspólnoty.

– To dla nas wszystkich historyczny dzień. Renowacja zabytkowej kapliczki odbywa się w dwóch etapach, w sumie będzie kosztowała około 60 tysięcy złotych. Finansuje ją powiat szydłowiecki – mówił proboszcz.

DPP_0006

Arcybiskup Wacław Depo poświęcił także dwanaście nowych witraży w kościele parafialnym. To nie jedyna inwestycja w świątyni. Dzięki pomocy firmy Stol-Paw z Pawłowa kościół wzbogacił się o nowe drzwi. Parafia dwa lata temu świętowała ćwierćwiecze powstania.

 Źródło: echodnia.eu